Boobook działa według trzech zasad

I. Karma wraca

To oznacza, że nie musimy wymieniać się w obie strony z tą samą osobą. Ty możesz wziąć książkę ode mnie, ja wezmę od kogoś innego, a ten ktoś może weźmie od Ciebie. Nie ma znaczenia, kto od kogo bierze i komu oddaje, dopóki wszyscy bierzemy tyle samo, ile oddajemy. O to z kolei dbają kolejne zasady.

II. Równowaga

Możesz wziąć tyle książek, ile ktoś wziął od Ciebie.

III. Zaufanie

Ta zasada jest wyjątkiem od zasady drugiej. Nawet jeśli jeszcze nikt nie wziął Twojej książki, możesz wziąć „na kredyt” dwie książki. Ale jak to z kredytami jest, musisz mieć zdolność kredytową (pokazać, że masz z czego dług spłacić) i musisz go spłacić z odsetkami.

Na każdą książkę, którą chcesz wziąć „na kredyt”, musisz wystawić do oddania co najmniej 2 swoje książki. To jest twoja zdolność kredytowa.

Za każdą książkę wziętą „na kredyt” oddasz 1.25 książki, to są odsetki. W praktyce wygląda to tak, że po wzięciu 4 książek na kredyt musisz oddać 5 książek, żeby mieć saldo na 0. Książki z odsetek zasilają pulę wspólnoty i pokrywają straty spowodowane przez użytkowników, którzy złamali zasadę drugą, wzięli książkę „na kredyt” i nie dali nic od siebie. Takie osoby czeka zasada I. Karma wraca :)

Informacja o liczbie książek, które mogę wziąć jest w zakładce "Konto"

Ponadto…

Instrukcja obsługi

Jeśli wciąż coś jest niejasne, piszcie na adres ze stopki poniżej. Będziemy odpowiadać i uzupełniać instrukcję.